Homss Banyo

Duşakabin alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Banyo kabin modelleri, işlevsel unsurları aksatmayacak şekilde dekorasyon stiline uygun seçilmelidir. Eğer duşakabin almak istiyor ve hangi modeli alacağınıza karar veremiyorsanız, kullanım ihtiyaçlarını muntazam karşılayan modellerle ilgili yazımız size hitap edebilir. Duşakabin modeli seçimi yapılırken ebatlardan forma bazı unsurlara dikkat etmek gerekecektir. Azami ölçülerde göz önünde bulundurmanız gereken detaylar, uzun vadede iş yükünü kaldırır, olası kusurlarla ekonomik açıdan cebinizi yakmaz. Banyo kabin modelleri için malzeme türlerine modeller ayrılmaktadır. Daha mat ya da şeffaf görünüm kazandıran cam türleri, buzlu cam duşakabin ya da renkli cam çeşitleriyle de dekorasyonun stil ya da tarzına bağlı olarak belirlenebilir. Banyonuzda uygulanacak duş teknesi alanı ebatları ölçülerek buna uygun modellere bakabilir ya da banyonuza özel bir duşakabin modeli sipariş verebilirsiniz. homify’da ilham veren çalışmalar için banyo aksamları sekmesine tıklayarak ilgili örnekleri görebilir, şehrinizde bulunan profesyonellere ulaşabilirsiniz. Bu yazımızda duşakabin alırken nelere dikkat edilmeli gibi hususlara yer verdik, alt başlıklarımızı gözden geçirebilirsiniz.

Duşakabin modelleri seçilirken, banyodaki konumuna göre form kararları verilir ya da ebatlandırılır. Öncelikle banyodaki konumu göz önünde bulundurmalısınız. Küçük ya da dar bir banyoya sahip olabilirsiniz. Geniş banyolar için taban alanı daha fazla yer kaplayacak duşakabin modellerini kullanmak alan tasarrufu için herhangi bir risk taşımaz.

Banyo elemanlarının asıl işlevi için kullanım alanı ihtiyacı göz ardı edilemez. Dolayısıyla banyodaki kullanım alanına göre çok daha büyük bir duşakabin modeli siparişi vermek mali açıdan ve kullanışsızlık açıdan zarara uğramanızı sağlar. Mevcut banyo alanına göre daha küçük bir duşakabin modeli siparişi de sorun yaratacaktır. Duşakabin modelinin asıl işlevinden yeterince faydalanmanızı engelleyecek bu hususlara dikkat edebilir, siparişi vermeden önce alan kullanımı ile ilgili doğru ölçülerin alınmasını sağlayabilirsiniz. Milimetrik ölçülerin alınması ile doğru ve ölçülü ebatlandırılan duşakabin modeli için sipariş verebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir